Özel Fidanlar Anaokulu

Hakkımızda

Amacımız

Bireysel yaratıcılığı ve özgüven duygusu gelişmiş, yüksek estetik değerlere sahip demokratik, Avrupa konseptine uygun evrensel birey yetiştirmektir. Özel Fidanlar Anaokulu bütün öğrencilere güvenli ve teşvik edici bir ortam sağlar.

Topluma hizmet ettiğimizin bilincindeyiz. Daima çocuklarımızın ailelerinin de öğrenim sürecine dahil olmalarını gözetmekteyiz. Karmaşık ve zor bir gelecekte farklılık gösteren bireyler yaratmayı amaçlıyoruz. Çocuğun bireysel farklılıkları göz önünde tutularak fiziksel ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek, özgüvenini arttırmak, duygusal zihinsel becerilerini geliştirmektir amacımız. Bu amaçla Milli Eğitim programlarının sahip olduğu deneyim ve bir dizi uluslararası sistemin sentezinden yararlanılarak Fidanlar’a özel eğitim programı hazırlandı. Bunu yaparken sanat, spor, yabancı dil üçgeninin önemi göz ardı edilmedi.

“Her çocuk kendi entellektüel kumaşını dokur.
Bu dokumanın niteliği; aldığı eğitime ve
uyaranların çeşit zenginliğine bağlıdır.“

Eğitim Modelimiz

Yıl içerisinde tüm yaş grubumuzdaki çocuklarımızla birlikte çeşitli proje çalışmaları yürütmekteyiz. Proje çalışmaları ile; rutin etkinliklerimiz arasında denge oluşturmak, okul ile yaşamı birleştirerek programımızda çeşitlilik oluşturmayı amaçlamaktayız. Çocuklarımıza öğrenme fırsatı sunmakta ve onların tüm gelişim alanlarını desteklemekteyiz. Her bir çocuğumuzun bireysel farklılıklarını da ortaya çıkararak, çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirmelerine rehberlik etmekteyiz.

Genel Hizmetlerimiz

 • Beslenme

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı bulunmaktadır. Yemeklerimiz çocukların severek yiyecekleri dengeli beslenecekleri leziz yemeklerdir. Menülerimiz uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır.

  •  Sosyal Etkinlikler

  Belirli gün ve haftalarda çeşitli yerlere geziler düzenlenmektedir (Müze, tiyatro, sinema, animasyon, kütüphane, piknik, çocuk eğlence merkezleri…)

  •  Sağlık ve Rehberlik

  Belirli aralıklarla sağlık ve rehberlik konusunda okulumuzda çocuklarımıza destek verilmektedir. Okulumuzda belirli aralıklarla doktor ve psikolog desteğimiz bulunmaktadır.

  Bize Ulaşın
  Merhaba.
  Nasıl yardımcı olabiliriz?